Nahoru
Předchozí
stránka

Pozor na podvodníky s finančními službami

Pozor na podvodníky s finančními službami

Naše společnost s 20ti letou tradicí na trhu upozorňuje zájemce o poskytnutí půjček na praxi některých pochybných zprostředkovatelů půjček a úvěrů.

Po jejich kontaktování na běžný mobilní telefon, který naleznete obvykle v rubrice půjčky v denním tisku, se dozvídáte, že v případě zájmu o poskytnutí půjčky máte telefonovat na jiné telefonní číslo. Jedná se o čísla se zvýšenými sazbami za každou provolanou minutu.

Řeknete si, vždyť mé údaje jako o žadateli o půjčku sdělím hned, to nebude stát moc peněz. Ale opak je pravdou, operátoři těchto „úvěrových společností" jsou speciálně školeni na prodlužování hovoru s Vámi jako zájemcem o úvěr. Až po ukončení hovoru Vám dojde, že jste s operátorem hovořili přes 10 minut a hovor Vás vyšel na několik set korun.

Pokračováním této žádosti o půjčku je buď zamítavá SMS zpráva nebo další požadavek o telefonát na placenou linku. Výsledkem zřídka bývá skutečné poskytnutí půjčky.

Tito podvodní zprostředkovatelé půjček mají hlavně za cíl zinkasovat telefonní poplatky, nic víc.

Solidní úvěrové společnosti a obchodní zástupci těchto úvěrových společností této praxe nikdy nevyužívají. Obracejte se v případě zájmu o poskytnutí úvěru na stabilní společnosti s delší tradicí, mezi které se řadí i VLTAVÍN leas, a.s.