Nahoru
Předchozí
stránka

Časté otázky

Mám obavy, že jsem evidován v registru dlužníků SOLUS, mohu si tuto informaci předem ověřit?

V tomto případě Vám před vlastním vyplněním žádosti o poskytnutí financování doporučujeme ověřit si tuto skutečnost přímo u sdružení SOLUS, kde můžete k tomuto ověření využít služeb SMS výpisu z registru nebo se dotázat na Vaší registraci prostřednictvím mobilní aplikace.


Oslovili jste někoho, kdo nabízí půjčky a již při první schůzce požaduje od Vás zaplacení poplatku za zpracování žádosti o půjčku?

Ukončete jednání s tímto partnerem, zpravidla se následně jen dozvíte, že Vaše žádost nebyla schválena. Cílem těchto „finančních poradců“ není zajišťovat půjčky, ale zajišťovat si příjem z Vámi placených poplatků.


Oslovili jste někoho, kdo nabízí půjčky, sepsal s Vámi žádost (zdarma) a následně jste obdrželi SMS zprávu, že Vaše žádost byla předschválena a máte na uvedený účet poslat poplatek?

Ukončete jednání s tímto partnerem, jedná se pouze o propracovanější systém výběru „poplatků“ uvedený v otázce výše.


Máte schválenou půjčku, ale text smlouvy obdržíte, až těsně před jejím podpisem a následně na Vás zástupce vyvíjí tlak typu „tady na konci to podepište a je to vyřízené“?

Nepodepisute nic, co si nemůžete v klidu přečíst a až poté podepsat. Uzavíráte závazek zpravidla na několik měsíců, či let dopředu. Věnujte proto pročtení smlouvy alespoň několik minut, je to dobře investovaný čas.


Chtěli jste půjčku např. 50.000,- Kč, zástupce Vám zajistil půjčku 70.000,- Kč a přebytečných 20.000,- Kč od Vás požaduje jako poplatek?

Ukončete jednání s takovýmto obchodním zástupcem, jedná se o podvodný způsob vybírání poplatků od klientů.


Proběhlo bez problémů poskytnutí půjčky pro Vás a následně Vás oslovil obchodní zástupce, že by potřeboval půjčku pro sebe, jestli byste si jí pro něj nevzali, že ji bude splácet?

Neuzavírejte tuto smlouvu a ihned kontaktujte centrálu poskytovatele půjčky, jedná se o podvodné jednání zástupce společnosti nazývané PŮJČKA NA TŘETÍ OSOBU.


Neplatíte splátku půjčky v domluvených termínech a výši?

KOMUNIKUJTE – oslovte věřitele a společnými silami se pokuste situaci řešit, cílem solidních úvěrových společností není, aby Vás dostali do takových svízelných situací jako je exekuce. Solidní společnosti jsou zpravidla schopny posečkat se splácením, např. když jste onemocněli nebo se dostali do jiné nepředvídatelné situace.