Nahoru
Předchozí
stránka

Jak prodat auto

Potřebujete prodat auto a řešíte pro a proti v různých způsobech prodeje?

První, co asi zkusí každý, kdo auto prodává, je říci o tomto všem svým známým a příbuzným v okolí, třeba se Vám podaří vaše auto prodat svému bratranci, kolegovi v práci aj.

Ale, nepodaří-li se Vám uspět, stojíte před několika variantami, jak auto prodat:

Prodej auta v autobazaru.

V závislosti na tom, jak rychle peníze potřebujete a kolik peněz očekáváte za automobil máte na výběr z dvou variant prodeje.

První možností, která je nejjednodušší, je nabídnou vůz autobazaru k tak zvanému výkupu. Automobil prodáte autobazaru, zinkasujete hotovost a o nic víc se nestaráte. Tento způsob prodeje je nejrychlejší, nejjednodušší, ale očekávejte, že také obdržíte méně peněz.

Druhou variantou prodeje v autobazaru je komisní prodej. Komisní prodej znamená, že autobazar Váš vůz nabídne k prodeji a jakmile bude automobil prodán, tak vám po odečtení provize z jeho prodeje dá za automobil peníze. Při této variantě počítejte s nějakou dobou čekání, než se vůz prodá, zato Vás ale čeká více zinkasovaných peněz oproti výkupu, protože auto neprodáváte za cenu výkupní, ale prodejní, která je pouze snížená o prodejní provizi autobazaru.

Prodej automobilu na inzerát.

V případě této formy prodeje na Vašich bedrech leží veškeré záležitosti s prodejem související, ať již nafocení auta a zadání jeho inzerátu, tak předvádění auta zájemcům o jeho koupi, vytvoření kupní smlouvy i zajištění odhlášky auta v registru na nového majitele.

Za tuto práci Vás však čeká ze všech variant nejvyšší inkasovaná částka, auto prodáváte za prodejní cenu a nikomu nehradíte žádnou provizi.

Pokud narazíte na zájemce o koupi Vašeho auta, ať už se jedná o známého, příbuzného či kupce na inzerát a on bude chtít koupit auto na splátky, obraťte se na nás, jsme specialisté půjčky na auta prodávaná mezi osobami.

Více informací naleznete ZDE.